Program 3ds MAX jest niesamowitych narzędziem w rękach obytego z nim użytkownikiem. Pozwala zaprojektować, wymodelować oraz zwizualizować dosłownie każdy trójwymiarowy obiekt, jaki wpadnie nam do głowy.

Jest on jednak programem dość trudnym do przyswojenia dla początkujących, lecz przy odrobinie cierpliwości można zauważyć pierwsze efekty pracy na tym programie już po kilku godzinach praktyki. Świetnymi wtyczkami, które mogą zdecydowanie przyspieszyć pracę nad projektem są np. Floor Generator, Multitexture, Forest Pack, czy Corona Render. Wizualizacje, które możemy stworzyć, przy odrobinie wysiłku, wyglądają dosłownie jak profesjonalne zdjęcia. Jest to świetny sposób na przedstawienie swojego pomysłu na różnych wystawach, czy w reklamach. Rendery wysokiej jakości wyprodukowane za pomocą 3ds MAX budzą niesamowitą ciekawość i zainteresowanie wśród potencjalnych klientów, czy kupców.

Dodatkowym atutem tego programu jest jego kompatybilność ze wszelakimi innymi programami służącymi do tworzenia rysunków technicznych, czy modeli trójwymiarowych. Dzięki temu praca z 3ds MAX to czysta przyjemność.

Serdecznie polecam obycie się z tym niesamowitym narzędziem każdemu, kto chciałby spróbować swoich sił w tworzeniu modeli 3D.