UX design to ścieżka zawodowa która bardzo szybko się rozwija. Chętnych do wykonywania tego zawodu z dnia na dzień jest coraz więcej. Prognozuje się, że specjalistów z szeroko rozumianej branży IT w przeciągu 6 lat będzie brakowało nawet koło miliona.

To właśnie ten czas, aby rozważyć, czy przebranżowienie nie jest dobrym pomysłem dla Ciebie.

UX Design polega na projektowaniu produktów cyfrowych w taki sposób, aby były one możliwie najbardziej przyjazne użytkownikom.

Podejście User Experience łączy w sobie kreatywność w twórczości, analizę danych biznesowych i wiele zagadnień z psychologii poznawczej i behawioralnej.

Jeżeli czujesz, że może to być coś dla Ciebie, łap 3 tipy, dzięki którym szybciej wejdziesz do branży IT!

1. Wiedza, nie wykształcenie

Obecnie wiele osób martwi się, że brak papieru spowoduje, że nikt nie weźmie ich aplikacji poważnie. Nic bardziej mylnego. W tym zawodzie liczą się Twoje umiejętności, nie wykształcenie. Wielu UX Designerów z wykształcenia jest marketingowcami, psychologami, analitykami biznesowymi, a nawet biologami czy lingwistami.

Liczy się wiedza i to jak ją przekażesz, nie tytuł zawodowy.

2. Networking

Osiągnięcie sukcesu w branży IT zależy od tego, w jakim towarzystwie się obracasz. Jeżeli otaczają Cię ludzie sukcesu w zakresie projektowania UX to siłą rzeczy będziesz chciał im dorównać. Zadbaj zatem o otoczenie i zbuduj sieć kontaktów. Chodź na wydarzenia branżowe, kontaktuj się z innymi projektantami na Linkedinie i bądź aktywny w Social Mediach.

3. Aplikowanie na oferty pracy

Zrób wszystko, aby Twoje portfolio było przede wszystkim czytelne i łatwo dostępne. Nikogo nie będzie interesował niedziałający link do prac potencjalnego kandydata. Zadbaj o dostęp do najbardziej popularnych branżowych portali np. Behance. Dopracuj swój profil na Linkedin’ie. Zaprezentuj się w sieci z jak najlepszej strony.

Zainteresowanie tematami projektowania interfejsów jest obecnie ogromne. Bądź lepszy od stu innych osób na Twoje miejsce i zacznij działać już dzisiaj na swoje własne jutro.